Jak zredukować zaczerwienienie na twarzy?

Obecnie zdecydowana większość Polek zmaga się z problemem przesuszonej, wrażliwej i zaczerwienionej skóry twarzy, co oczywiście nie wygląda zbyt atrakcyjnie, dlatego też warto zastanowić się nad tym, jak zredukować zaczerwienienia na twarzy. Skąd jednak bierze się takie zaczerwienienie? Najczęściej wynika ono ze zwiększonej reaktywności naczyń krwionośnych, które kurczą się i rozszerzają na zmianę.

Jak należy pielęgnować zaczerwienioną skórę?

Jaka maść na ślady po trądziku? Pielęgnacja takiego typu skóry nie należy niestety do najłatwiejszych, ponieważ może ją podrażniać wiele rzeczy a w szczególności składniki większości kosmetyków. Wiele obecnie dostępnych w drogeriach kosmetyków zawiera w swoim składzie parabeny, kompozycje zapachowe oraz silne detergenty i konserwanty, które niestety podrażniają skórę, przez co staje się ona zaczerwieniona i zaczyna swędzieć. Z tego też względu do codziennej pielęgnacji warto włączyć naturalne kosmetyki, które bogate s w kojące skórę wyciągi roślinne. Im krótszy skład danego produktu, tym lepiej dla skóry. W produktach przeznaczonych do pielęgnacji skóry zaczerwienionej należy szukać przede wszystkim takich substancji jak pantenol, alantoina, rutyna, żeń-szeń, arnika, jednak równie ważne są filtry przeciwsłoneczne. W przypadku skóry zaczerwienionej najważniejsze jest to, aby załagodzić nieprzyjemne zmiany oraz odbudować system ochronny skóry. Tego typu składniki powinna mieć każda maść na trądzik różowaty.

Jaki czynniki wzmacniają zaczerwienienie skóry?

Głównymi czynnikami, które zaostrzają zaczerwienienie, są ostre i pikantne przyprawy (np. pieprz, chili), które nie pomagają w pozbyciu się pryszczy, alkohol (już po zrobieniu kilku łyków skóra staje się zaczerwieniona), zmiany w pogodzie takie jak np. silny wiatr, mróz oraz działanie promieni słonecznych. Niekorzystny wpływ na wygląd skóry mają również stresujące sytuacje, a także bardzo ciepłe kąpiele, dlatego też należy ich unikać, co niestety nie jest zbyt łatwe. Uważać również należy na kosmetyki, które w większości zawierają w składzie wiele substancji wywołujących nieprzyjemne podrażniania oraz zaczerwienienia.  np. SLES-y.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 3