Tag Archives: trycholog

Wsparcie ze strony trychologa

Mezoterpia igłowa

Współcześnie oferowane rozwiązania w zakresie trychologii okazują się niezwykle pomocne dla wszystkich osób, które doświadczają nadmiernego wypadania włosów. Przyczyny wypadania włosów mogą być bardzo zróżnicowane i nie zawsze pozostają w związku jedynie z chorobami włosów.

Wypadanie włosów – leczenie.

Włosy są oznaką naszego zdrowia i witalności. Ich długość, gęstość, kolor i połysk stanowią o naszej społecznej pozycji. Upiększając swoją głowę, stajemy się pewni siebie i atrakcyjni w oczach płci przeciwnej. Właśnie z uwagi na tą okoliczność, utrata włosów jest dla nas poważnym problemem estetycznym i psychologicznym. Poniżej, przedstawiamy kilka sposobów na wypadające włosy. Wypadanie włosów idzie wyleczyć.

Łysienie androgenowe

W przypadku mężczyzn i kobiet łysienie androgenowe ma to samo podłoże. Wywołane jest bowiem nadmierna reakcją mieszków włosowych na androgeny. Ten rodzaj łysienia dotyka aż 70% wszystkich typów łysienia u mężczyzn. Łysienie androgenowe typu męskiego powstaje na skutek nadwrażliwości organizmy na pochodną męskiego hormonu testosteronu – dyhydrotestosteronu (DHT). Ma to bezpośredni wpływ na kurczenie się mieszków włosowych, co przekłada się na późniejszą kondycję włosów. Stają się one z biegiem czasu słabsze i wyraźnie cieńsze. W końcu przestają w ogóle rosnąć. Za przemianę testosteronu w DHT odpowiedzialny jest enzym 5-alfa-redukataza. Dlatego też w leczeniu łysienia androgenicznego wykorzystuje się leki będące inhibitorami tego enzymu, które hamują jego działania. 

Trichoskopia

Trichoskopia jest cyfrową metodą badania włosów, która opiera się na technice wideodermoskopii. Najczęściej podczas badania stosuje się powiększenie 20-krotne oraz 70-krotne, co umożliwia ocenę łodygi włosów, ujścia mieszków włosowych oraz otaczającej je skóry. Trichoskopia jest badaniem bezinwazyjnym oraz bezbolesnym, ponieważ pozwala na ocenę owych struktur bez konieczności pobrania próbki włosów od pacjenta.

Borykasz się z łysieniem? Sięgnij po naturalne metody walki

Wypadanie włosów, powiększające się wokół skroni zakola oraz łysienie – to odwieczne utrapienie coraz większej liczby mężczyzn. Faktem jest, że łysienie może być uwarunkowane genetycznie, ale istnieją skuteczne i bezpieczne sposoby walki z ową przypadłością. Na rynku stanieje wiele najróżniejszych preparatów, a współczesna medycyna może pochwalić się wieloma metodami pozwalającymi na zahamowanie łysienia, jednak warto najpierw zastosować domowe sposoby, które są naturalne i łatwo dostępne.  

Trycholog – Co robić, gdy nadmiernie wypadają nam włosy?

Każdy marzy by mieć gęste i zdrowe włosy. Nie każdemu jednak jest to dane. Każdego dnia włosy wypadają same z siebie, na przykład przy szczotkowaniu. Jest to rzeczą zupełnie normalną, że dziennie tracimy około pięćdziesięciu włosów, okresowo ta liczba wzrasta nawet do stu.  Niestety jednak, może się zdarzyć tak, że nasze włosy będą wypadać nadmiernie. Stracą na objętości, wychodzące garściami będziemy znajdować je wszędzie. W takiej sytuacji powinniśmy działać. Leczenie wypadania włosów w zaawansowanych stadiach wymaga wizyty u trychologa. Jeśli jednak zauważymy problem odpowiednio szybko i zareagujemy, da się tego uniknąć. Na szczęście istnieją bardzo skuteczne domowe sposoby leczenia nadmiernego wypadania włosów i z nich warto skorzystać w pierwszej kolejności.