Tag Archives: łysienie

Wypadanie włosów – leczenie.

Włosy są oznaką naszego zdrowia i witalności. Ich długość, gęstość, kolor i połysk stanowią o naszej społecznej pozycji. Upiększając swoją głowę, stajemy się pewni siebie i atrakcyjni w oczach płci przeciwnej. Właśnie z uwagi na tą okoliczność, utrata włosów jest dla nas poważnym problemem estetycznym i psychologicznym. Poniżej, przedstawiamy kilka sposobów na wypadające włosy. Wypadanie włosów idzie wyleczyć.

Łysienie plackowate – przewlekła choroba skóry

Czym jest łysienie plackowate?

Być może nie każdy słyszał o łysieniu plackowatym. Warto jednak przyjrzeć się nieco bliżej tej nieprzyjemnej chorobie zapalnej, ponieważ jest ona jedną z najczęstszych przyczyn wypadania włosów. Powinniśmy więc wiedzieć, jakie są jej objawy i jak możemy z nią walczyć. Najczęściej łysienie plackowate kojarzy się jedynie z  włosami na głowie, ale równie dobrze może powodować ich utratę w innych początkowo pokrytych włosami obszarach skóry, na przykład na brwiach. Tracimy owłosienie, ponieważ uszkodzeniu ulegają ich mieszki. W przypadku łysienia plackowatego charakterystyczne jest w następstwie powstawanie na skórze łysych obszarów o plackowatych kształtach.

Wpływ odżywiania na włosy

Wpływ odżywiania na włosy

Odpowiednie żywienie, czyli takie, które będzie dostarczać odpowiednie elementy do naszego organizmu jest niezwykle ważne, nie tylko biorąc pod uwagę nasze zdrowie i formę, ale również wygląd. Jeśli chcemy więc zachować urodę na długi czas, cieszyć się idealnie wyglądającą skórą, mocnymi paznokciami i gęstymi włosami, raczej zapomnijmy o suplementach a skupmy się na komponowaniu idealnego menu, który będzie zawierał odpowiednią ilość witamin i minerałów.