Tag Archives: leczenie łysienia

Trichoskopia

Trichoskopia jest cyfrową metodą badania włosów, która opiera się na technice wideodermoskopii. Najczęściej podczas badania stosuje się powiększenie 20-krotne oraz 70-krotne, co umożliwia ocenę łodygi włosów, ujścia mieszków włosowych oraz otaczającej je skóry. Trichoskopia jest badaniem bezinwazyjnym oraz bezbolesnym, ponieważ pozwala na ocenę owych struktur bez konieczności pobrania próbki włosów od pacjenta.

Trycholog – Co robić, gdy nadmiernie wypadają nam włosy?

Każdy marzy by mieć gęste i zdrowe włosy. Nie każdemu jednak jest to dane. Każdego dnia włosy wypadają same z siebie, na przykład przy szczotkowaniu. Jest to rzeczą zupełnie normalną, że dziennie tracimy około pięćdziesięciu włosów, okresowo ta liczba wzrasta nawet do stu.  Niestety jednak, może się zdarzyć tak, że nasze włosy będą wypadać nadmiernie. Stracą na objętości, wychodzące garściami będziemy znajdować je wszędzie. W takiej sytuacji powinniśmy działać. Leczenie wypadania włosów w zaawansowanych stadiach wymaga wizyty u trychologa. Jeśli jednak zauważymy problem odpowiednio szybko i zareagujemy, da się tego uniknąć. Na szczęście istnieją bardzo skuteczne domowe sposoby leczenia nadmiernego wypadania włosów i z nich warto skorzystać w pierwszej kolejności.

Wpływ odżywiania na włosy

Wpływ odżywiania na włosy

Odpowiednie żywienie, czyli takie, które będzie dostarczać odpowiednie elementy do naszego organizmu jest niezwykle ważne, nie tylko biorąc pod uwagę nasze zdrowie i formę, ale również wygląd. Jeśli chcemy więc zachować urodę na długi czas, cieszyć się idealnie wyglądającą skórą, mocnymi paznokciami i gęstymi włosami, raczej zapomnijmy o suplementach a skupmy się na komponowaniu idealnego menu, który będzie zawierał odpowiednią ilość witamin i minerałów.