Tag Archives: krem antycellulitowy

Balsam na cellulit – Pozbądź się utrapienia w kilku prostych krokach

Stres, siedzący tryb życia, nadmiar cukru i soli w diecie, przewaga estrogenów przy niedoborze progesteronu, zaburzenia hormonalne mogą być przyczyną cellulitu, prawdziwego utrapienia kobiet. Jeśli ściskasz płat skóry w górnej części ud i skóra robi się lekko grudkowa, oznacza to, że masz już początki cellulitu. Jeśli po naciśnięciu widzisz delikatne grudki i jednocześnie odczuwasz niewielki ból, choroba weszła w dalsze stadium. Potem już tylko będzie gorzej. Sprawdź podskórne grudki – jeśli są twarde, nie pomoże już żaden krem antycellulitowy ani aktywność fizyczna. Dlatego nie czekaj. Działaj. 

Krem na cellulit – Jak wybrać serum, które nam nie zaszkodzi?

balsamowanie

Krem na cellulit – jaki wybrać?

Skuteczny krem na cellulit powinien opierać się na naturalnych składnikach. Tanie chemiczne składniki kremów, chętnie stosowane przez producentów jako wypełniacze, takie jak parabeny, silikony i substancje zapachowe oraz barwiące mogą powodować podrażnienie, wysuszenie i zaczerwienienie skóry. Takie substancje nie mają właściwości pielęgnacyjnych i nie redukują cellulitu, a wrażenie wygładzenia skóry jest złudne, wynika z jej oblepienia.

Zabiegi na cellulit

Cellulit jest dla wielu kobiet sporym problemem. Chociaż nie zagraża on zdrowiu, to jest uważany za defekt estetyczny, więc osoby, które mają cellulit, na wszelkie sposoby starają się go pozbyć.