Wypadanie włosów – leczenie.

Włosy są oznaką naszego zdrowia i witalności. Ich długość, gęstość, kolor i połysk stanowią o naszej społecznej pozycji. Upiększając swoją głowę, stajemy się pewni siebie i atrakcyjni w oczach płci przeciwnej. Właśnie z uwagi na tą okoliczność, utrata włosów jest dla nas poważnym problemem estetycznym i psychologicznym. Poniżej, przedstawiamy kilka sposobów na wypadające włosy. Wypadanie włosów idzie wyleczyć.

  • Po pierwsze, nie panikujmy! Jesień już praktycznie mamy za sobą. Nie ukrywajmy, że jest to pora roku niezbyt przyjazna dla naszego ciała. Właśnie w tym okresie nasze włosy na ogół kończą swój cykl życiowy, w związku z czym, wypadają. Ogromne znaczenie przypisuje się tu hormonom, w przypadku kobiet – estrogenom. W porze letniej wytwarzamy go więcej, niż zimą, dlatego też zimą wytwarzamy więcej testosteronu, który wykazuje większe powinowactwo do receptorów mieszków włosowych. To właśnie dlatego, kondycja włosów zimą, znacznie słabnie. Czy w związku z tym, jest się czego obawiać? – Sezonowa utrata włosów nie jest niczym szczególnym. Warto przeczekać trudny, niesprzyjający okres, by na wiosnę znowu rozkwitnąć!
  • Mróz czy chłodny wiatr nie należą do czynników działających dodatnio na nasze włosy. Powinniśmy korzystać z czapek i ciepłych nakryć skóry głowy.
  • Warto wzbogacić dietę w kwasy omega-3 i omega-6, witaminy rozpuszczalne w tłuszczach, takie jak: A,D,E,K, spożywać pełnowartościowe białka oraz magnez, cynk i żelazo. Zrezygnujmy więc, z niezdrowych przekąsek na rzecz ryb, orzechów, roślin strączkowych, owoców. Z produktów obfitujących w żelazo najlepiej wybrać wątrobę i buraki.
  • Jeśli często stylizujesz włosy, używasz prostownicy, lokówki czy suszarki, sprawdź czy Twój sprzęt posiada atest. W przypadku suszarki, korzystaj z jonizatora i używaj raczej chłodnego powietrza! Nim zaczniesz prostować czy kręcić, nałóż odpowiedni preparat termoochronny. Korzystaj też z gotowych maseczek czy olejków.
  • Używaj wyłącznie kosmetyków, przeznaczonych do tego typu włosów, których jesteś posiadaczką. Jeśli masz kręcone włosy, na pewno o wiele łatwiej się przesuszają, niż proste, będą więc, wymagały dodatkowego nawilżenia. Jeśli wiesz, że Twoje włosy łatwo się przetłuszczają, nie stosuj preparatów do skóry suchej, które dodatkowo ją natłuszczą! Kwestia pielęgnacji włosów jest bardzo ważna. Pamiętaj, że nadmiar łoju szkodzi włosom i sprzyja rozmnażaniu grzybów, natomiast przesuszona łuszcząca się skóra stanowi siedlisko dla mikroorganizmów. Najlepiej jest stworzyć optymalne środowisko, o neutralnym pH.
  • Po umyciu włosów, nie spłukuj ich gorącą wodą! Najlepiej jest stosować ciepły natrysk na przemian z zimnym, w ten sposób stymulujemy cebulki włosów i unikamy rozszerzenia porów w skórze, co dodatkowo może sprzyjać ich utracie.

Jeśli, martwi Cię stan skóry Twojej głowy, bądź niska kondycja włosów, udaj się do trychologa! Lekarz pomoże, fachowo sprawdzi przyczynę wypadania, skieruje na dodatkowe badania i udzieli praktycznych rad.

Czytaj też: Sprawdzone sposoby na wypadanie włosów.

Wypadanie włosów – leczenie.
4 (80%) 3 głosów/y

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 1