Trądzik różowaty na dekolcie

Trądzik różowaty to niezmiernie trudna, uporczywa i nieestetycznie objawiająca się jednostka chorobowa. Najczęściej obejmuje obszary centralnej części twarzy. Zdarza się jednak, że pojawia się także na powierzchni skóry znajdującej się na uszach, ramionach, a także dekolcie. Choroba ta jest szczególnie dotkliwa dla kobiet, dla których wygląd zewnętrzny jest ważną kwestią. Dobrze wyglądający dekolt to dal kobiet istotna sprawa. W przypadku tej dolegliwości należy jednak zrezygnować z noszenia sukienek podkreślających tę część kobiecego ciała.

 Z czym wiąże się trądzik różowaty na dekolcie?

Co więc może powodować trądzik różowaty na dekolcie? Główną przyczyną problemu jest nieodpowiednia pielęgnacja tego obszaru skóry. Nasilenie się zmian trądzikowych powstaje także na skutek silnego pocierania tego miejsca ręcznikiem, wacikiem, czy gąbką. Należy także unikać mycia skóry dekoltu ciepłą albą gorącą wodą, gdyż takie działanie przyczynia się do zwiększenia problemu poszerzania naczyń krwionośnych. Do zaostrzenia symptomów związanych z obecnością trądziku różowatego dochodzi w wyniku niewłaściwej diety, która powoduje zakwaszenie organizmu. Złym posunięciem jest także spożywanie dużej ilości pikantnych potraw. Należy także zrezygnować z wszelkich używek, takich jak papierosy, alkohol. Warto również ograniczyć spożywanie kawy. Ważne jest także dbanie o unikanie kąpieli słonecznych.

Jak odpowiednio podejść do terapii rosacei?

acnerose krem na dzieńJak można usunąć trądzik różowaty na dekolcie? Ważna jest tutaj przede wszystkim stała i odpowiednia opieka lekarza dermatologa. Dobry specjalista z dziedziny dermatologii powinien znaleźć źródło problemu, a także zalecić najlepszą terapię dostosowaną do potrzeb określonej osoby. Pierwsze działanie lekarzy w tym zakresie polega najczęściej na zapisaniu choremu antybiotykoterapii. Najczęściej jest to preparat stosowany doustnie lub maść zawierająca antybiotyk.

Inne ważne działania, które powinny być częścią określonej terapii jest zadbanie o prawidłową dietę, która będzie stanowiła uzupełnienie kuracji farmaceutycznej. Dieta taka powinna być bogata w pokarmy działające w sposób alkaliczny na organizm człowieka. Biorąc pod uwagę powyższe, co codziennego menu wprowadza sie wówczas owoce, warzywa oraz kasze. Warto unikać mięsa i innych pokarmów pochodzenia zwierzęcego, z wyjątkiem ryb oraz owoców morza. Zastąpić to można białkiem pochodzenia roślinnego, pochodzącym na przykład z roślin strączkowych. Ponadto należy unikać spożywania pikantnych potraw, a także dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu.

Czego warto unikać?

Ważną kwestią jest także dbanie o unikanie aplikacji skóry na słońce, mróz, a także wiatr. Warto także wprowadzić domowe sposoby walki z trądzikiem różowatym. Wśród metod takich wymienić można na przykład stosowanie maseczki na bazie płatków owsianych, kurkumy lub ogórka. Pomocny jest również wyciąg z aloesu oraz olej lniany.

Konieczne jest także stosowanie dobrych kosmetyków pomagających skutecznie walczyć z trądzikiem różowatym. Kosmetyki te powinny wykazywać silne właściwości nawilżające, a ponadto powinny być oparte na naturalnych składnikach. W związku z tym muszą być wolne od zapachów, barwników, konserwantów, a także parabenów. Należy również pamiętać o unikaniu stresu. Szczególnie też należy dbać o aktywność fizyczną i przebywanie na świeżym powietrzu.

Można także zdecydować się na zastosowanie peelingu w gabinecie kosmetycznym. W bardzo trudnych sytuacjach można przeprowadzić zabieg laserowego usunięcia trądziku różowatego. Metoda ta radzi z sobie z bardzo skrajnymi przypadkami, jednakże związana jest również z wysokimi kosztami takiego zabiegu.

Trądzik różowaty na dekolcie
5 (100%) 1 głosów/y

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 37 = 46