Jak stosować nasiona czarnuszki?

Czarnuszka siewna to obecnie coraz częściej stosowana roślina. Wiele osób jednak nadal nie wie, do czego oraz jak stosować nasiona tego zioła. Jakie właściwości ma czarnuszka siewna i czy można zażywać ją codziennie?

Czarnuszka siewna ma wiele właściwości prozdrowotnych. Zawiera wiele witamin, a także kwasy tłuszczowe, która są pomocne w oczyszczaniu wątroby. To sprawia, że może ona poprawić działanie wszystkich układów w ludzkim organizmie. Obecnie czarnuszka jest często wykorzystywana między innymi do poprawy odporności. Jest to potrzebne szczególnie w sezonie jesienno-zimowym, gdy organizm bywa bardziej narażony na kontakt z różnym drobnoustrojami. Czarnuszka oprócz tego, że wspiera prawidłowe działanie układu immunologicznego, dodatkowo niszczy wirusy oraz bakterie i grzyby, czyli czynniki, które najczęściej przyczyniają się do wszelkiego typu chorób.

Czarnuszka ma również bardzo cenne działanie jeśli chodzi o choroby autoimmunologiczne oraz objawy chorej wątroby. Potrafi przeciwdziałać objawom alergii, a także reumatyzmu. Stosując czarnuszkę należy jednak pamiętać o tym, by nie zastępować nią samowolnie leków przepisanych przez lekarza. Czarnuszka może również przeciwdziałać niektórym chorobom cywilizacyjnym, takim jak cukrzyca typu drugiego. To możliwe, ponieważ to zioło obniża poziom cukru we krwi. Choć nie jest ona oczywiście w stanie zastąpić zdrowego trybu życia, czyli aktywności fizycznej oraz zdrowej diety.

Jak używać czarnuszki siewnej na co dzień? Najprościej jest po prostu dodawać je do codziennych posiłków. Zmielone nasiona czarnuszki mogą bez trudu zastąpić pieprz czy inne popularne przyprawy. Dzięki temu możliwe jest codzienne dbanie o zdrowie bez większego wysiłku. Należy jednak pamiętać, że w przypadku chęci uzyskania bardziej widocznych efektów, konieczne jest trochę inne stosowanie nasion czarnuszki. W tym celu warto zaparzyć je lub sporządzić z nich nalewkę.

Nasiona czarnuszki można stosować również z innymi ziołami, by uzyskiwać szybsze rezultaty. Tak jest w przypadku preparatu na wątrobę Hepa Vitale, w którym można znaleźć nie tylko czarnuszkę, ale także ostropest oraz babkę płesznik.

Jak stosować nasiona czarnuszki?
4.88 (97.5%) 40 głosów/y

One Response to Jak stosować nasiona czarnuszki?

  1. Cleo napisał(a):

    Czarnuszka siewna od dawna jest w mojej kuchni, ale osatnio czułam, że to za mało i zaczęłam też pić zioła HepVitale, w której właśnie jest jeszcze czarnuszka, ostropest i babka płesznik. Bardzo dobrze działaja zioła na wątrobę i odkąd je piję mój stan zdrowia poprawił się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 4