Sposoby na piękną cerę: jak pozbyć się pryszczy?

sposób na piękną cerę bez pryszczy

Trądzik, czyli potocznie pryszcze, dotyczy zwłaszcza nastolatków w wieku pokwitania, a także już dorosłych ludzi, który wówczas jest zazwyczaj trądzikiem hormonalnym. Jest niejednokrotnie dużo cięższy do wyleczenia. Gdy na twarzy zaczynają się pojawiać niedoskonałości, naturalnym odruchem każdego z nas jest wyciskanie pryszczy. Oczywiście nie jest to zbyt dobry sposób na walkę z nimi, dlatego że prawie zawsze na twarzy powstają nieestetyczne blizny, które trudno zniwelować.

Czym skutecznie zwalczyć pryszcze?

Jeśli nie możemy ich usunąć mechanicznie, to jak pozbyć się pryszczy? Musimy pamiętać, że dobry sposób na pryszcze musi być dobrany indywidualnie, do każdej cery. W zależności od tego, gdzie występują niedoskonałości, możemy użyć różnych środków na walkę z nimi. Jednak podstawą dobrego, a przede wszystkim bezpiecznego i higienicznego usuwania pryszczy, jest używanie kosmetyków o naturalnym składzie.

Niestety, niejednokrotnie zaskórniki nie ograniczają się do samej skóry twarzy,  dlatego właśnie sposoby na pryszcze są dostosowane do miejsca, w którym one występują. Względnie najłatwiejsze do usunięcia są pryszcze na plecach, tutaj zaleca się stosowanie peelingów (np. kawowy), jednak nie można tego robić częściej niż raz w tygodniu, bo można podrażnić skórę. Zaraz po złuszczaniu należy zadbać o dobre nawilżenie kremem o naturalnym składzie (np. krem Sevolium).

Pryszcze – problem nie tylko na twarzy

Pryszcze mogą wystąpić:

  • na czole,
  • na nosie,
  • na policzkach,
  • na brodzie,
  • na szyi,
  • na plecach,
  • w uchu.

Dużo trudniejszym do wyleczenia, ale równocześnie najrzadszym, jest pryszcz w uchu. Jest on bardzo bolesny, należy go usunąć poprzez jego delikatne nakłucie i wyciśnięcie. Trzeba tutaj pamiętać o jego dokładnym zdezynfekowaniu.

Z kolei pryszcze na szyi należy traktować podobnie jak pryszcze na głowie, trzeba je smarować naturalnymi kosmetykami, aby nie podrażnić delikatnej skóry. Ważne jest tutaj systematyczne nawilżanie skóry, preparatami o lekkiej konsystencji.

Jeśli chodzi o twarz, sprawa nie wygląda już tak prosto. W sieci możemy znaleźć odpowiedź na przyczynę dolegliwości: istnieje mapa pryszczy, która bardzo ułatwia sprawę, pokazując z jakim problemem związane są pryszcze zlokalizowane w różnych miejscach.

oczyszczenie cery z niedoskonałościDbanie o cerę: jak pozbyć się pryszczy?

Pryszcze na czole oraz pryszcze na brodzie powinno się potraktować raz w tygodniu preparatem wysuszającym oraz peelingiem enzymatycznym, wraz z nimi powinno się stosować dobrze nawilżające kosmetyki. Z kolei pryszcze podskórne trzeba odpowiednio nawadniać przez częste picie wody oraz nakładając kosmetyki ułatwiające wydobycie się z nich łoju. Takim preparatem jest na przykład serum Sevolium, które nawilża skórę, jednocześnie ograniczając wydzielanie sebum.

Nie ma idealnego sposobu na to, jak szybko pozbyć się pryszcza, jednak systematyczna higiena nie tylko twarzy, ale również całego ciała, pomaga nam w walce z niedoskonałościami. Bardzo ważna jest także dieta jaką prowadzimy oraz styl życia. Nie powinno się jeść ostrych potraw, słodyczy, przetworzonego jedzenia. Ważne jest, by używać oddzielnych ręczników to wycierania, by zminimalizować ryzyko przenoszenia bakterii.

Sposoby na piękną cerę: jak pozbyć się pryszczy?
5 (100%) 10 głosów/y

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6 + 4 =