Jak skutecznie pozbyć się blizn po trądziku?

Ślady po trądziku często utrzymują się na skórze naszej twarzy, jeszcze przez wiele lat po wyeliminowaniu samych wyprysków. Niestety problem blizn potrądzikowych nie jest łatwy do zażegnania, wymaga czasu i zastosowanie innowacyjnych metod. W poniższym artykule przedstawione zostaną różne sposoby walki z niniejszym problemem, w tym usuwanie przebarwień laserem.

Blizny po pryszczach podobnie jak trądzik stanowią często źródło kompleksów i utrudniają nam codzienne funkcjonowanie. Odpowiednia pielęgnacja skóry i jej staranne nawilżenie może przyczynić się do zmniejszenia problemu, ale nie jego całkowitej eliminacji.

Domowe sposoby walki z problemem blizn potrądzikowych

Do domowych sposobów walki z niniejszym problemem możemy zaliczyć właściwą pielęgnację skóry, czyli jej codzienne oczyszczanie oraz nawilżanie przy pomocy odpowiednich kosmetyków. Co najmniej raz w tygodniu zaleca się również stosowanie delikatnych peelingów oraz maseczek, które mają za zadanie odżywić i ujędrnić skórę twarzy. W niektórych przypadkach skuteczny może okazać się również krem na blizny po trądziku. Nie jest on jednak zdolny całkowicie usunąć nieestetyczne przebarwienia, a jedynie zmniejszyć ich widoczność.

Pamiętaj, wybierając maść na blizny po trądziku powinieneś zasięgnąć opinii dermatologa. Większość produktów dostępnych w drogeriach sieciowych, nie jest w stanie usunąć nawet delikatnych przebarwień.

Jak usunąć blizny po trądziku? Peelingi na przebarwienia

Za skuteczne zabiegi na trądzik uznaje się stosowanie peelingów chemicznych, które opierają swoją skuteczność o działanie niektórych kwasów (np. migdałowego lub salicylowego). Odpowiednio przeprowadzony zabieg wspiera usuwanie blizn po trądziku już za pierwszym razem. Niniejsza procedura polega na usunięciu martwych komórek skóry, a tym samym stworzeniu przestrzeni dla odbudowy nowych, zdrowych tkanek, które odpowiedzialne są za nieskazitelny wygląd naszej skóry.

Laserowe usuwanie blizn po trądziku

Laser na blizny stanowi najskuteczniejszą formę walki z niniejszym problemem. Dzięki wiązce światła emitowanej z urządzenia, jesteśmy w stanie usunąć w krótkim czasie nawet głębokie blizny. To całkowicie bezpieczna i przede wszystkim skuteczna forma leczenia konsekwencji trądziku. Wybierając laser na przebarwienia będziesz mógł cieszyć się efektem nieskazitelnie gładkiej skóry już po 4 pierwszych zabiegach.

Jak skutecznie pozbyć się blizn po trądziku?
5 (100%) 8 głosów/y

4 Responses to Jak skutecznie pozbyć się blizn po trądziku?

  1. Luiza napisał(a):

    Według mnie na przebarwienia po trądziku najlepsze są peelingi chemiczne, usuwają zaczerwienienia i nadają gładkość skórze. W przypadku gdy przebarwienia są intensywne i występują zagłębienia należy skorzystać z zabiegu laserowego.

  2. Julka napisał(a):

    Ja na blizny po trądziku chodziłam na laseroterapie, która była bardzo skuteczna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 51 = 53