Jak skutecznie walczyć z cellulitem, gdy zawodzą domowe sposoby?

Cellulit inaczej znany jako pomarańczowa skórka, to dość powszechny problem, z którym boryka się większość kobiecej populacji na świecie, niezależnie od wieku i tuszy. O ile zimą wszelkie niedoskonałości można ukryć pod obszernymi ubraniami, o tyle w porze letniej nie jest to już takie proste, a problem staje się bardziej uporczywy, zarówno pod kątem estetyki, jak i samopoczucia kobiet, które zmagają się z cellulitem. Na szczęście istnieje kilka sposobów na radzenie sobie z tego typu zmianami skórnymi.

Cellulit a cellulitis

Cellulit bardzo często mylony jest z cellulitisem. Na początek należy wyjaśnić, gdzie leży różnica. Cellulitis jest niczym innym, jak zapaleniem skóry i tkanki podskórnej spowodowanej bakteriami z grupy gronkowców. Co więcej może on wystąpić na dowolnej części ciała, zarówno na udach, jak i na twarzy, a objawia się silnym zaczerwienieniem na obszarze zmienionym chorobowo. Z kolei cellulit jest zmianą skórną wywołaną zaburzeniami metabolizmu, zwężonymi naczyniami krwionośnymi i odkładającym się na tkankach tłuszczem. Komórki tłuszczowe rozrastają się w nierównomierny sposób, w wyniku czego na skórze pojawiają się nierówności i zagłębienia, które deformują nasze ciało. Nie są to jednak zmiany nieodwracalne. Cellulitis leczy się antybiotykoterapią, która trwa nawet do 6 miesięcy, natomiast cellulit można zwalczyć zmieniając swoje codzienne nawyki, stosując regularną pielęgnację skóry albo udając się do gabinetu kosmetologicznego, gdzie kosmetolog doradzi jak usunąć cellulit skutecznie i jaki zabieg na cellulit wykonać, by osiągnąć najlepsze, długotrwałe rezultaty.

Jak pozbyć się cellulitu – zabiegi

Jeśli cellulit jest w początkowej fazie zdecydowanie łatwiej jest walczyć z jego efektami. Czasami dobrze dobrane kremy w połączeniu z regularnym treningiem wystarczą, by wygładzić ciało i zredukować cellulit. Zdarza się jednak, że stosowanie diety, ćwiczenia i stosowanie specjalnie przygotowanych kosmetyków wspomagających walkę z redukcją cellulitu nie zawsze spełniają swoją rolę. Wówczas bój z cellulitem pomogą wygrać dobrane na podstawie indywidualnych potrzeb.

Wśród najskuteczniejszych zabiegów na cellulit znajdują się zarówno te oparte na wprowadzaniu substancji aktywnych w skórę, jak również takie, które polegają na masażu, stosowaniu ultradźwięków, czy wymrażaniu komórek tłuszczowych. Zanim jednak podejmiemy ostateczną decyzję w kwestii tego, po jakie rozwiązanie sięgnąć, warto uprzednio skonsultować się z doświadczonym kosmetologiem. Na podstawie przeprowadzonego wywiadu i wyników przygotowanych badań będzie on w stanie doradzić jak zwalczyć cellulit, by zabieg był zarówno skuteczny, jak i w pełni bezpieczny dla organizmu.

Oto kilka najpopularniejszych zabiegów na cellulit:

Jonoforeza, oxyterapia, mezoterapia (igłowa) – są to zabiegi, których celem jest pobudzenie krążenia i spalanie tkanki tłuszczowej poprzez wprowadzenie w głąb skóry substancji aktywnych;
Masaż próżniowy – to masaż pobudzający głębokie warstwy skóry opanowane przez cellulit. Doskonale oddziałuje na krążenie limfatyczne, a także redukuje ciężkość nóg i obrzęki;
Coax CV + RF – to zabieg polegający na rozbijaniu tkanki tłuszczowej poprzez ultradźwięki połączone z falą radiową. Zjawisko kawitacji, na którym opiera się zabieg sprawia, że błona komórki tłuszczowej zostaje rozerwana a tłuszcz w postaci wolnych kwasów tłuszczowych wydostaje się na zewnątrz i dalszym etapie spalany jest przez organizm. Ponadto fala radiowa wykorzystywana podczas zabiegu niszczy stare włókna kolgenowe i pobudza produkcję nowych, co w widoczny sposób wyrównuje nierówności na skórze;
Kriolipoliza – inaczej wymrażanie komórek. Jest to zabieg, który ma za zadanie wywołać naturalną śmierć komórki tłuszczowej. W rezultacie kuracja nie tylko zwalcza cellulit, ale również nagromadzoną lokalnie tkankę tłuszczową.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *