Jak skutecznie walczyć z cellulitem, gdy zawodzą domowe sposoby?

Cellulit inaczej znany jako pomarańczowa skórka, to dość powszechny problem, z którym boryka się większość kobiecej populacji na świecie, niezależnie od wieku i tuszy. O ile zimą wszelkie niedoskonałości można ukryć pod obszernymi ubraniami, o tyle w porze letniej nie jest to już takie proste, a problem staje się bardziej uporczywy, zarówno pod kątem estetyki, jak i samopoczucia kobiet, które zmagają się z cellulitem. Na szczęście istnieje kilka sposobów na radzenie sobie z tego typu zmianami skórnymi.

Cellulit a cellulitis

Cellulit bardzo często mylony jest z cellulitisem. Na początek należy wyjaśnić, gdzie leży różnica. Cellulitis jest niczym innym, jak zapaleniem skóry i tkanki podskórnej spowodowanej bakteriami z grupy gronkowców. Co więcej może on wystąpić na dowolnej części ciała, zarówno na udach, jak i na twarzy, a objawia się silnym zaczerwienieniem na obszarze zmienionym chorobowo. Z kolei cellulit jest zmianą skórną wywołaną zaburzeniami metabolizmu, zwężonymi naczyniami krwionośnymi i odkładającym się na tkankach tłuszczem. Komórki tłuszczowe rozrastają się w nierównomierny sposób, w wyniku czego na skórze pojawiają się nierówności i zagłębienia, które deformują nasze ciało. Nie są to jednak zmiany nieodwracalne. Cellulitis leczy się antybiotykoterapią, która trwa nawet do 6 miesięcy, natomiast cellulit można zwalczyć zmieniając swoje codzienne nawyki, stosując regularną pielęgnację skóry albo udając się do gabinetu kosmetologicznego, gdzie kosmetolog doradzi jak usunąć cellulit skutecznie i jaki zabieg na cellulit wykonać, by osiągnąć najlepsze, długotrwałe rezultaty.

Jak pozbyć się cellulitu – zabiegi

Jeśli cellulit jest w początkowej fazie zdecydowanie łatwiej jest walczyć z jego efektami. Czasami dobrze dobrane kremy w połączeniu z regularnym treningiem wystarczą, by wygładzić ciało i zredukować cellulit. Zdarza się jednak, że stosowanie diety, ćwiczenia i stosowanie specjalnie przygotowanych kosmetyków wspomagających walkę z redukcją cellulitu nie zawsze spełniają swoją rolę. Wówczas bój z cellulitem pomogą wygrać dobrane na podstawie indywidualnych potrzeb.

Wśród najskuteczniejszych zabiegów na cellulit znajdują się zarówno te oparte na wprowadzaniu substancji aktywnych w skórę, jak również takie, które polegają na masażu, stosowaniu ultradźwięków, czy wymrażaniu komórek tłuszczowych. Zanim jednak podejmiemy ostateczną decyzję w kwestii tego, po jakie rozwiązanie sięgnąć, warto uprzednio skonsultować się z doświadczonym kosmetologiem. Na podstawie przeprowadzonego wywiadu i wyników przygotowanych badań będzie on w stanie doradzić jak zwalczyć cellulit, by zabieg był zarówno skuteczny, jak i w pełni bezpieczny dla organizmu.

Oto kilka najpopularniejszych zabiegów na cellulit:

Jonoforeza, oxyterapia, mezoterapia (igłowa) – są to zabiegi, których celem jest pobudzenie krążenia i spalanie tkanki tłuszczowej poprzez wprowadzenie w głąb skóry substancji aktywnych;
Masaż próżniowy – to masaż pobudzający głębokie warstwy skóry opanowane przez cellulit. Doskonale oddziałuje na krążenie limfatyczne, a także redukuje ciężkość nóg i obrzęki;
Coax CV + RF – to zabieg polegający na rozbijaniu tkanki tłuszczowej poprzez ultradźwięki połączone z falą radiową. Zjawisko kawitacji, na którym opiera się zabieg sprawia, że błona komórki tłuszczowej zostaje rozerwana a tłuszcz w postaci wolnych kwasów tłuszczowych wydostaje się na zewnątrz i dalszym etapie spalany jest przez organizm. Ponadto fala radiowa wykorzystywana podczas zabiegu niszczy stare włókna kolgenowe i pobudza produkcję nowych, co w widoczny sposób wyrównuje nierówności na skórze;
Kriolipoliza – inaczej wymrażanie komórek. Jest to zabieg, który ma za zadanie wywołać naturalną śmierć komórki tłuszczowej. W rezultacie kuracja nie tylko zwalcza cellulit, ale również nagromadzoną lokalnie tkankę tłuszczową.

Jak skutecznie walczyć z cellulitem, gdy zawodzą domowe sposoby?
5 (100%) 1 głosów/y

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 − 14 =