Prosaki, czyli małe grudki na skórze

Prosaki to niewielkie zmiany naskórkowe, które swoim wyglądem przypominają trądzik. Są to małe grudki na twarzy o kolorze białym lub jasnożółtym lub żółtym, które powstają poprzez zbyt duże, nienaturalne gromadzenie się sebum w ujściach kanalików gruczowo- łojowych. Nie stanowią zagrożenia dla życia i zdrowia (wyjątkiem są prosaki na powiece, które mogą utrudnić korzystanie z narządu wzrokowego), jednakże wyglądają nieestetycznie. Prosaki na twarzy to szczególnie nieprzyjemna przypadłość, gdyż świadomość ich posiadania może stanowić dyskomfort podczas kontaktów z innymi osobami.

Prosaki – leczenie

Każdy z nas, którego dotyczy ten problem zastanawia się jak usunąć prosaki i czy to w ogóle możliwe? Gdy już postanowimy porzucić domowe sposoby, które mogą tylko pogorszyć sprawę należy odwiedzić specjalistę, ponieważ problem może narastać. Leczenie zależy od stopnia zaawansowania przypadłości.

Mikrodermabrazja diamentowa

W momencie gdy zmiany są wczesne i występują w postaci małej ilości krostek (przykładem mogą być tu prosaki na ustach) zaleca się wykonanie zabiegu mikrodermabrazji diamentowej. Leczenie przebiega w formie peelingu, tyle że zamiast ziarenek piasku lub zmielonej kawy wykorzystuje się drobinki diamentów. Zabieg zapewnia optymalne oczyszczenie skóry oraz gwarantuje pozbycie się złuszczonego naskórka.

Peelingi chemiczne

Ten rodzaj leczenia prosaków zalecany jest gdy zmiany skórne są obecne już jakiś czas i występują w bardziej zaawansowanej postaci niż pierwotnie. Kuracja polega na peelingu z użyciu odpowiedniego kwasu, który w kontakcie ze skóra powoduje usunięcie starego naskórka i odblokowanie kanalików gruczołowo – łojowych. Usunąć w ten sposób można prosaki na powiece lub prosaki pod oczami, które od wielu dni nie dają nam spokoju.

Usuwanie mechaniczne

Jest to zdecydowanie jedna z najlepszych metod, jeżeli chodzi o usuwanie prosaków. Cechuje się najwyższą skutecznością oraz minimalizuje zagrożenie rozniesienia się prosaków na twarzy.

Prosaki, czyli małe grudki na skórze
5 (100%) 9 głosów/y

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

96 − = 88