Procto vitale i inne preparaty w terapii hemoroidów

Dokuczliwość i częstotliwość występowania hemoroidów u osób w różnym wieku są przyczyną powstawania wielu preparatów ziołowych lub z innych naturalnych substancji. Są to środki łagodniejsze od leków chemicznych, często tańsze i łatwiej osiągalne. Wydają się być odpowiednio skuteczne w terapii wczesnych stadiów żylaków odbytu.

Leczymy się ziołami

Procto VitalePreparaty ziołowe najczęściej zalecają lekarze tym osobom, które znajdują się w grupie narażonej na ryzyko występowania hemoroidów bądź też u których rozwój guzków krwawniczych został już zauważony, ale choroba nie jest jeszcze zaawansowana. Jednym z takich preparatów jest dość popularny środek procto vitale. Dostępny w wygodnych i szczelnych saszetkach, preparat ten wykorzystuje naturalną moc ziół – szałwii, skrzypu, prawoślazu i rdestu ptasiego. Stosowanie poszczególnych tych ziół byłoby również pomocne w terapii hemoroidów, ale zamiast tego można leczyć tę przykrą dolegliwość w znacznie wygodniejszy sposób – jednym, doskonale wyważonym środkiem.

Procto vitale – gdzie i dla kogo?

Podczas gdy niektóre zioła na hemoroidy mogą być trudne do pozyskania (niejednokrotnie pożądane gatunki znajdują się pod ochroną lub w danym regionie nie występują), procto vitale jest lekiem ziołowym dostępnym w większości aptek i sklepów zielarskich. W razie braku, liczne apteki chętnie sprowadzają takie preparaty na zamówienie klientów. Jest jeszcze opcja zaopatrzenia się przez internet za pośrednictwem godnego zaufania sklepu lub dzięki stronie producenta.

Czytaj także: http://leczeniednymoczanowej.pl/kompendium-zdrowia/ziolowe-preparaty-na-hemoroidy/

O zażywaniu procto vitale w formie profilaktyki pomyśleć powinny osoby znajdujące się w „grupie ryzyka”, czyli: po pięćdziesiątym roku życia, prowadzące mało ruchliwy tryb – siedząca lub stojąca praca, otyłe, ze skłonnością do zaparć, a także takie, których rodzice bądź rodzeństwo chorowali czy też chorują obecnie na hemoroidy.

Pod stałą kontrolą lekarza

Całość terapii, jak i ewentualna profilaktyka żylaków odbytu, wymaga opieki lekarskiej. Warto co pewien czas się badać u specjalisty – proktologa. Dzięki badaniom nie zostaną pominięte nawet drobne zmiany, jak też nie zaistnieje ryzyko przeoczenia np. wczesnego stadium nowotworu, którego objawy można czasami pomylić z symptomami hemoroidów.

Więcej na stronie: leczymyhemoroidy.pl

Procto vitale i inne preparaty w terapii hemoroidów
3.94 (78.82%) 17 głosów/y

7 Responses to Procto vitale i inne preparaty w terapii hemoroidów

 1. dokładna Zosia pisze:

  Trzeba zawsze sprawdzić czy nie ma się uczulenia na zioła. Bo nawet przy stosowaniu bardzo zdrowego ziołolecznictwa na hemoroidy nie można mieć pewności, że nie będzie reakcji alergicznej naszego organizmu. Bo nie zawsze ludzie reagują tak samo, nawet po roku różnicy reakcja może być całkiem inna.

 2. Fakir pisze:

  Dla mnie wyznacznikiem tego czy jakieś zioła, maść, krem etc. jest zdrowa, jest to czy są dostępne w aptece. Nie musi być na receptę, a nawet lepiej jak nie jest, ale jak coś można kupić w aptece, to znaczy, że nie jest to żadna ściema. A skoro procto vitale na hemoroidy w aptece jest, to nie ma tematu i nie ma się czego bać.

 3. Mirka6161 pisze:

  Hej, u mnie te zioła też podziałały. Mój metabolizm jest szybszy, nie mam zaparć (a wcześniej się zdarzały), zaś na hemoroidy stosuję jeszcze maść od lekarza.

 4. Eden pisze:

  Procto vitale kupiłem mojej babci, bo właśnie straszne zaparcia miała, piła sobie dwa razy dziennie jak tam było napisane i już nie narzeka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 62 = 71