Jednodniowy detoks organizmu – dieta cud?

Jednodniowa dieta cud dla ciała, umysłu i ducha zapewni skuteczny detox organizmu. Zdrowe odżywianie to proces wspierany odpowiednim przygotowaniem odżywczym dla wątroby i spożywaniem produktów bogatych we włókna dla dobrej pracy jelita grubego. Takie działania są prawdopodobnie najlepiej zachowaną tajemnicą, posiadania dobrego zdrowia, długotrwałej utraty masy ciała i ogólnie dobrego samopoczucia.

Jak przygotować się do oczyszczania organizmu?

Zanim przystąpi się do tego procesu należy przygotować organizm, spożywając wcześniej odżywcze produkty, jakie jak: zieleniny, cytryna, różne warzywa, białko serwatkowe, nasiona z lnu. Należy pamiętać, że, detoks organizmu dieta i aktywność fizyczna to podstawa sukcesu. Zapobieganie kamieniom jelitowym i innym skutkom ubocznym złej diety powinno być dobrze zaplanowane.

Aby przeprowadzić swój jednodniowy szybki detoks organizmu, należy wykonać ten prosty, program.

Przygotowanie cudownego soku:

Składniki:

2 litry wody z żurawiny (250 gram niesłodzonego soku z żurawiny i półtora litra wody).

½ łyżeczki mielonego cynamonu
¼ łyżeczki imbiru
¼ łyżeczki mielonej gałki muszkatołowej
¾ litra świeżo wyciśniętego soku pomarańczowego
¼ szklanki świeżo wyciskanego soku z cytryny

Sposób przygotowania:

• Woda z żurawiną doprowadzić do wrzenia, następnie zmniejszyć temperaturę.
• Umieść cynamon, imbir i gałkę muszkatołową w naczyniu i dodać do wody z żurawiną.
• Podgrzewać od 15 do 20 minut. Ochłodzić do temperatury pokojowej.
• Wymieszać z sokami z pomarańczy i cytryny.

Rano po wstaniu z łóżka i wieczorem przed snem przyjąć 1 porcję suplementu zawierającego nasiona lnu, tzn. 2 do 3 łyżek wymieszanych w szklance wody.

Alternatywa: picie jednej filiżanki wody filtrowanej i jednej filiżanki cudownego soku. Picie, co najmniej półtora litra wody filtrowanej w ciągu dnia, oprócz cudownego soku, a więcej o nim możesz przeczytać tutaj – http://pochp.net.pl/sposoby-oczyszczenie-organizmu-toksyn/. Należy pić, co najmniej jedną filiżankę płynu – albo soku, co godzinę rozpoczynając zaraz po przebudzeniu i ostatni raz przed pójściem spać.

Trzeba przeprowadzić lekkie ćwiczenie przez przynajmniej 20 minut.

Jeśli chodzi o witaminy, jest to jeden dzień, kiedy nie należy przyjmować suplementów diety. Układ trawienny ma odpoczynek od codziennej żywności, witamin i minerałów. Po jednodniowym oczyszczaniu, gdy rozpocznie się jedzenie normalnego pożywienia, trzeba zadbać o lekkostrawną dietę. Aby przeprowadzić skuteczny detox organizmu dieta powinna opierać się na gotowanych na parze warzywach, delikatnych zupach, które pomogą w oczyszczaniu organizmu na bazie wody. Będzie to również czas na ponowne włączenie suplementu diety. Idealnie byłoby również włączyć lekkie białka takie jak drób i ryby głębinowe. Post może stać się jednym z ulubionych sezonowych rytuałów oczyszczających.

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *