Jak szybko pozbyć się cellulitu z ud i pośladków?

Szybkie pozbycie się cellulitu z ud i pośladków nie jest zazwyczaj możliwe. Likwidowanie cellulitu często jest długim procesem, zwłaszcza gdy pomarańczowa skórka jest w stadium zaawansowanym. Co można zrobić, by przyspieszyć redukcję cellulitu i czy można jakoś zastąpić standardowe metody?

Podstawową metodą, która pomaga w pozbyciu się cellulitu jest aktywność fizyczna. Niestety, nie da się jej zastąpić żadną inną metodą. Codzienne ćwiczenia powinny stać się nawykiem, ponieważ to dzięki nim można znacznie zmniejszyć widoczność pomarańczowej skórki. W przypadku gdy cellulit jest umiejscowiony na udach i pośladkach, niezbędnym codziennym ćwiczeniem powinny stać się przysiady. Pozwalają one na zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej w tym miejscu oraz na lepszy przepływ krwi. W taki sposób likwiduje się co najmniej dwa rodzaje cellulitu. Oprócz ćwiczeń, które są wykonywane na określoną część ciała warto również postawić na zwiększenie ogólnej aktywności fizycznej. Bieganie czy jazda na rowerze to tylko dwie spośród wielu dyscyplin, które warto zacząć uprawiać na co dzień.

Zmniejszenie pomarańczowej skórki można uzyskać także poprzez zastosowanie odpowiedniej pielęgnacji. Taka domowa kuracja cellulitowa może być bardzo skuteczna. Obecnie na rynku istnieją specjalne masażery, które wspomagają rozbijanie takich zmian jak cellulit. Masażery mogą być elektryczne, wtedy zazwyczaj posiadają specjalne masujące nasadki lub zostają wyposażone w ultradźwięki. Dzięki takiemu działaniu możliwe jest rozbijanie komórek tłuszczowych w sposób bardziej skuteczny. Masażery rozgrzewają naskórek, co jest bardzo korzystne. Dzięki temu można liczyć na bardziej efektywne działanie kosmetyków, które mają przeciwdziałać cellulitowi.

Preparaty antycellulitowe zawierają zazwyczaj różnego rodzaju ekstrakty roślinne, które wspomagają między innymi spalanie tkanki tłuszczowej. Choć tego typu kosmetyki nie mogą zastąpić ani odpowiedniego jadłospisu, ani aktywnego trybu życia, to jednak są niezwykle pomocne podczas procesu pozbywania się cellulitu. Jednym z szybciej działających środków tego typu jest krem Vialise.

Jak szybko pozbyć się cellulitu z ud i pośladków?
5 (100%) 1 głosów/y

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *