Czerwona twarz – powód do niepokoju.

czerwona buzia

Czerwona twarz – objaw naturalny? Nie do końca. Zaczerwienienie twarzy, suche plamy, przebarwienia – co jest przyczyną?

Czy nie zdarzyło Wam się spotkać kogoś z czerwoną twarzą lub z czerwonymi plamami na twarzy? Zapewne tak! Pomyśleliście sobie wtedy pewnie, że powodem zaczerwienia i pojawienia się czerwonych plamek na skórze twarzy jest stres, wysiłek, zawstydzenie, a może po prostu osoba, u której ten objaw się pojawił zjadła coś ostrego? Być może, gdyż w takich wypadkach to naturalny objaw. Warto pamiętać jednak o tym, że czerwone przebarwienia oraz suche plamy na twarzy świadczyć mogą także o problemach dermatologicznych, a nawet o początkach groźniejszych chorób.

Zaczerwienienie twarzy, suche plamy, przebarwienia – co jest przyczyną? Ważna jest właściwa diagnoza.

Dopóki objawy czerwonej twarzy są objawem naturalnym, nie mamy czym się martwić. Problem zaczyna się wtedy gdy czerwona skóra twarzy gości na Naszej twarzy dość często lub jej objaw nie znika. Jedną z najczęstszych przyczyn jest fakt posiadania cery naczynkowej, która wiąże się z poszerzaniem małych tętniczek. Tętniczki, naczynia włosowate czy żyłki, pod wpływem różnych czynników, rozszerzają się przez co zwiększa się ich przepuszczalność, czego efektem jest osłabienie ich ścianek, co w konsekwencji grozi nawet trwałymi zmianami na Naszej skórze! Do takich czynników zaliczamy na przykład wysoką temperaturę, zimne powietrze czy też różnego rodzaju uczulenia, a także choroby..

Ważna jest właściwa diagnoza. Problemy z czerwoną twarzą łatwo zauważyć, gorzej jednak wygląda sprawa z trafną i konkretną diagnozą, dlatego, że przyczyn może być wiele. Niestety, warto zauważyć, że jedną z najczęstszych ostatnio diagnoz zaczerwienienia skóry twarzy są objawy chorobowego, a konkretnie związane z chorobą jaką jest trądzik różowaty. Trądzik różowaty bywa zdradliwy i często źle diagnozowany, dlatego warto reagować nawet przy pojawieniu się pierwszych objawów, które występują etapami.

Jak poradzić sobie z trądzikiem różowatym?

W leczeniu trądziku różowatego należy zadbać o odpowiednia pielęgnację (o której możecie przeczytać na tej stronie: https://acnerose.pl/czerwona-twarz-przyczyny-i-skuteczne-sposoby-na-niwelowanie-czerwonej-twarzy/) oraz użycie odpowiednich dermokosmetyków, które powinny być ukierunkowane na skuteczną walkę z trądzikiem różowatym. Przykładem takowych są na przykład dermokosmetyki Acnerose, które doskonale łagodzą objawy schorzenia związanego z czerwoną twarzą i trądzikiem różowatym, a do tego pozwalają pozbyć się ich przyczyny. Zestaw dermokosmetyków Acnerose składa się z kremu na rano, kremu na dzień, pasty na noc oraz płynu oczyszczającego. Warto zaznaczyć, że preparaty te są oparty na kompleksowo dobranych składnikach pochodzenia naturalnego, a więc nie mamy do czynienia z kolejnym kosmetykiem z chemicznymi dodatkami. Dermokosmetyki od Acnerose, dzięki idealnie dopasowanym naturalnym składnikom, regulują odpowiednio pracę gruczołów łojowych, nawilżają i łagodzą podrażnienie oraz co najważniejsze, działają przeciwzapalnie, antybakteryjnie, jednocześnie wzmacniając Nasze naczynka. Seria kosmetyków Acnerose bez wątpienia będzie strzałem w dziesiątkę przy walce z objawami czerwonej skóry twarzy oraz walki z trądzikiem różowatym.

Czerwona twarz – powód do niepokoju.
4.8 (96.92%) 13 głosów/y

4 Responses to Czerwona twarz – powód do niepokoju.

 1. katnissssss pisze:

  Mnie się zawsze wszysycy w szkolę pytali, czego się tak wstydzę, że mam takie rumieńce 😀

 2. Lisi_Ogon pisze:

  Wiem cos o walce z różowatym . ………… strasznie uporczywy rodzaj trądziku……… Mało jest dostępnych fajnych preparatów które pomagają….. zxazwyczaj od razu po odstawieniu wszytsko wraca …..

 3. Magda pisze:

  Trzeba od razu iść do dermatologa a nie czekać, że problem się sam rozwiąże. Im się ma więcej lat tym trudniej jest walczyć z trądzikiem.

 4. Magda pisze:

  Nic poprostu nic nie potrafiło zredukować sebum na mojej twarzy. Dopiero ta pasta do nakładania na noc z acnerose zmatowiła moją skórę. Jestem teraz taka szczęśliwa bo już się nie świecę i nie muszę walić tyle pudru sypkiego na policzki i czoło żeby to jakoś wyglądało

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 11 = 18