Artykuły

Popularne leki na trądzik: przewodnik

peelingi na trądzik mogą zaszkodzić

Trądzik to niestety częsty problem, który spotyka zarówno osoby w okresie dojrzewania, jak i starsze, które przez wiele lat bezskutecznie walczyły ze zmianami skórnymi. Istnieje wiele sposobów na walkę z niedoskonałościami. Sprawdzony lek na trądzik nie tylko załagodzi stan zapalny oraz oczyści skórę, ale także zahamuje dalszy rozwój choroby. Tabletki na trądzik oraz wszelkie inne leki hormonalne na trądzik są często jedyny ratunkiem, który może przynieść oczekiwany efekt. Jednak w większości przypadków tego typu środki nadmiernie wysuszają skórę, dlatego przed zastosowaniem którychkolwiek z niżej opisanych tabletek, należy zadbać o prawidłowe nawilżenie skóry – na przykład za pomocą kremu. 

Skaza białkowa u niemowlaka

Alergie pokarmowe są dość powszechną przypadłością wśród pacjentów w każdym wieku. Jednak jeden rodzaj alergii, skaza białkowa, występuje głównie w wieku niemowlęcym i wraz z wiekiem przechodzi. Czym zatem jest skaza białkowa u niemowlaka oraz w jaki sposób można ją leczyć, aby dziecko nie odczuwało jej skutków?


Czerwona twarz – powód do niepokoju.

czerwona buzia

Czerwona twarz – objaw naturalny? Nie do końca. Zaczerwienienie twarzy, suche plamy, przebarwienia – co jest przyczyną?

Czy nie zdarzyło Wam się spotkać kogoś z czerwoną twarzą lub z czerwonymi plamami na twarzy? Zapewne tak! Pomyśleliście sobie wtedy pewnie, że powodem zaczerwienia i pojawienia się czerwonych plamek na skórze twarzy jest stres, wysiłek, zawstydzenie, a może po prostu osoba, u której ten objaw się pojawił zjadła coś ostrego? Być może, gdyż w takich wypadkach to naturalny objaw. Warto pamiętać jednak o tym, że czerwone przebarwienia oraz suche plamy na twarzy świadczyć mogą także o problemach dermatologicznych, a nawet o początkach groźniejszych chorób.

Sprawdzone i skuteczne sposoby usuwania przebarwień

Przebarwienia na twarzy powodują duży dyskomfort, w przypadku wielu osób. W przypadku, gdy żadne domowe sposoby, takie jak kremy oraz różne maseczki, nie skutkują, wtedy można skorzystać ze specjalnych zabiegów. Z całą pewnością można stwierdzić, iż laser Harmony XL pro NIR osiąga doskonałe, a co najważniejsze, trwałe rezultaty, jeśli chodzi na przykład o usuwanie przebarwień na twarzy.

Czy kremy na cellulit są skuteczne?

Gładkie nogi bez cellulitu na udach dzięki kremom i ćwiczeniom!

Bez wątpienia, zgrabne ciało i gładka skóra nie jest tym, co jest w życiu najważniejsze. Jednak nie jest to również coś całkiem bez znaczenia, szczególnie dla kobiet. Dlatego też, jeśli chodzi o problem cellulitu, to na pewno należy się nim zająć. Szczególnie duży sukces w tej kwestii odniosą ci, którzy zastosują odpowiednie kremy na cellulit czy zabiegi na cellulit już w jego pierwszej fazie. Redukcja cellulitu jest jednak możliwa zawsze, wystarczy jedynie odrobina cierpliwości i zaangażowania.

Objawy chlamydii

Chlamydiozę wywołują najczęściej bakterię o nazwie Chlamydia trachomatis. Przenikają one do organizmu ludzkiego, dostają się do środka komórek, a następnie tam rozmnażają się i wraz z krwią rozprzestrzeniają się. Znane są trzy rodzaje tych gram ujemnych bakterii wewnątrz komórkowych: Chlamydia trachomatis(zarażenie drogą płciową), Chlamydia pneumoniae(zarażenie drogą kropelkową), Chlamydia psittaci(zarażenie od ptaków).Chlamydia Trachomatis to jedna z najczęściej spotykanych chorób, przez jakie można się zakazić poprzez drogę płciową. Taką chorobę można przenieść nie tylko poprzez kontakt seksualny dopochwowy, ale i także analny. Wszystkie osoby, które zostają aktywne seksualnie, mogą ulec zarażeniu. Najczęściej jednak bakterią zainfekowane są młode osoby (15-24 lata), nie stosują one prezerwatyw i posiadają wiele partnerów seksualnych. Chlamydia mogą także zarazić się małe dzieci w trakcie porodu, kiedy ich matki posiadają w sobie tę bakterię. Spora część osób, nawet nie wie, że jest chora, gdyż Chlamydia u nich występuje, nie dając żadnych widocznych objawów. W wielu przypadkach pacjenci zostają powiadomieni o chorobie dopiero, wtedy gdy jest ona powodem jakichś powikłań. Chlamydioza może stać się powodem bezpłodności. Bakteria chlamydia, objawy może dać na tyle silne, iż będą bardzo uprzykrzać codzienne życie z tą chorobą.

Proste maseczki na trądzik

Kwiatowe ekstrakty wykorzystaj w maseczkach na trądzik.

Walka z trądzikiem nie należy do najłatwiejszych, jedni przechodzą przez nią szybciej, inni natomiast borykają się z trądzikowymi trudnościami oraz jego powikłaniami przez długie lata. Jednak pewne jest to, iż sam trądzik może nas spotkać w każdej chwili. Pomimo tego, iż na rynku znajduje się multum ofert proponujących nam niezwykłej jakości oraz skuteczności specyfiki na pozbycie się trądziku, większość z nich nie posiada jakiegokolwiek oparcia naukowego, a korzystanie z nich może przyczynić się do niechcianych przez nas powikłań. Dlatego tak ważna jest wizyta u dermatologa, który pomoże nam określić rodzaj trądziku, a zarazem odpowiednie dla nas środki do walki z nim. 

Sposoby na piękną cerę: jak pozbyć się pryszczy?

sposób na piękną cerę bez pryszczy

Trądzik, czyli potocznie pryszcze, dotyczy zwłaszcza nastolatków w wieku pokwitania, a także już dorosłych ludzi, który wówczas jest zazwyczaj trądzikiem hormonalnym. Jest niejednokrotnie dużo cięższy do wyleczenia. Gdy na twarzy zaczynają się pojawiać niedoskonałości, naturalnym odruchem każdego z nas jest wyciskanie pryszczy. Oczywiście nie jest to zbyt dobry sposób na walkę z nimi, dlatego że prawie zawsze na twarzy powstają nieestetyczne blizny, które trudno zniwelować.

Czy maść na trądzik wystarczy?

Trądzik jest częstym problemem dotykającym naszej skóry. Leczenie tej dolegliwości zwykle wymaga czasu i dużego wysiłku. Dlatego w takich przypadkach należy postępować odpowiedzialnie, aby tego problemu nie maskować, ale wyeliminować go na stałe. Wielu z nas kojarzy trądzik tylko z dojrzewaniem. Nie jest to całkowicie błędne myślenie, jednak musimy pamiętać, że znamy wiele rodzajów tej choroby skóry i może ona pojawić się u nas w każdym wieku. Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób się go skutecznie pozbyć. Toniki oczyszczające i niektóre maści na trądzik działają tylko powierzchownie, nie docierając do źródła problemu. Na trądzik maść bywa skuteczna, jeśli ma dobry skład i jest stosowana systematycznie.

Depilacja laserowa – skuteczny sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia

Depilacja laserowa to zabieg polegający na  redukcji niepożądanego owłosienia za pomocą wiązki światła lasera, który niszczy cebulki włosa, wnikając głeboko w skórę. Energia, która wytwarzana jest przez laser pochłaniania jest przez barwnik włosa (melaninę) następnie zmieniając się w energie termiczną i niszczy nieodwracalnie cebulkę włosa, w tak zwanej fototermolizy selektywnej, w wyniku której następuje uwęglenie komórek macierzystych włosa. Uzyskanie pożądanych efektów jest uzależnione od doboru odpowiedniej mocy oraz czasu trwania impulsu, dobieranych na podstawie rodzaju skóry i włosów, a także powtarzalność zabiegów. Powtarzanie zabiegów jest koniecznie ze względy na to, że laser działa tylko i wyłącznie na włosy, które są w fazie wzrostu.