Artykuły

Balsam na cellulit – Pozbądź się utrapienia w kilku prostych krokach

Stres, siedzący tryb życia, nadmiar cukru i soli w diecie, przewaga estrogenów przy niedoborze progesteronu, zaburzenia hormonalne mogą być przyczyną cellulitu, prawdziwego utrapienia kobiet. Jeśli ściskasz płat skóry w górnej części ud i skóra robi się lekko grudkowa, oznacza to, że masz już początki cellulitu. Jeśli po naciśnięciu widzisz delikatne grudki i jednocześnie odczuwasz niewielki ból, choroba weszła w dalsze stadium. Potem już tylko będzie gorzej. Sprawdź podskórne grudki – jeśli są twarde, nie pomoże już żaden krem antycellulitowy ani aktywność fizyczna. Dlatego nie czekaj. Działaj. 

Trądzik różowaty na dekolcie

     Trądzik różowaty to niezmiernie trudna, uporczywa i nieestetycznie objawiająca się jednostka chorobowa. Najczęściej obejmuje obszary centralnej części twarzy. Zdarza się jednak, że pojawia się także na powierzchni skóry znajdującej się na uszach, ramionach, a także dekolcie. Choroba ta jest szczególnie dotkliwa dla kobiet, dla których wygląd zewnętrzny jest ważną kwestią. Dobrze wyglądający dekolt to dal kobiet istotna sprawa. W przypadku tej dolegliwości należy jednak zrezygnować z noszenia sukienek podkreślających tę część kobiecego ciała.

Krem na cellulit – Jak wybrać serum, które nam nie zaszkodzi?

balsamowanie

Krem na cellulit – jaki wybrać?

Skuteczny krem na cellulit powinien opierać się na naturalnych składnikach. Tanie chemiczne składniki kremów, chętnie stosowane przez producentów jako wypełniacze, takie jak parabeny, silikony i substancje zapachowe oraz barwiące mogą powodować podrażnienie, wysuszenie i zaczerwienienie skóry. Takie substancje nie mają właściwości pielęgnacyjnych i nie redukują cellulitu, a wrażenie wygładzenia skóry jest złudne, wynika z jej oblepienia.

Popularne leki na trądzik: przewodnik

peelingi na trądzik mogą zaszkodzić

Trądzik to niestety częsty problem, który spotyka zarówno osoby w okresie dojrzewania, jak i starsze, które przez wiele lat bezskutecznie walczyły ze zmianami skórnymi. Istnieje wiele sposobów na walkę z niedoskonałościami. Sprawdzony lek na trądzik nie tylko załagodzi stan zapalny oraz oczyści skórę, ale także zahamuje dalszy rozwój choroby. Tabletki na trądzik oraz wszelkie inne leki hormonalne na trądzik są często jedyny ratunkiem, który może przynieść oczekiwany efekt. Jednak w większości przypadków tego typu środki nadmiernie wysuszają skórę, dlatego przed zastosowaniem którychkolwiek z niżej opisanych tabletek, należy zadbać o prawidłowe nawilżenie skóry – na przykład za pomocą kremu. 

Skaza białkowa u niemowlaka

Alergie pokarmowe są dość powszechną przypadłością wśród pacjentów w każdym wieku. Jednak jeden rodzaj alergii, skaza białkowa, występuje głównie w wieku niemowlęcym i wraz z wiekiem przechodzi. Czym zatem jest skaza białkowa u niemowlaka oraz w jaki sposób można ją leczyć, aby dziecko nie odczuwało jej skutków?


Czerwona twarz – powód do niepokoju.

czerwona buzia

Czerwona twarz – objaw naturalny? Nie do końca. Zaczerwienienie twarzy, suche plamy, przebarwienia – co jest przyczyną?

Czy nie zdarzyło Wam się spotkać kogoś z czerwoną twarzą lub z czerwonymi plamami na twarzy? Zapewne tak! Pomyśleliście sobie wtedy pewnie, że powodem zaczerwienia i pojawienia się czerwonych plamek na skórze twarzy jest stres, wysiłek, zawstydzenie, a może po prostu osoba, u której ten objaw się pojawił zjadła coś ostrego? Być może, gdyż w takich wypadkach to naturalny objaw. Warto pamiętać jednak o tym, że czerwone przebarwienia oraz suche plamy na twarzy świadczyć mogą także o problemach dermatologicznych, a nawet o początkach groźniejszych chorób.

Depilacja laserowa

usuniecie wąsa na stałe

Depilacja laserowa jest metodą trwałego usuwania owłosienia przy użyciu lasera. Wiązka wytwarzana przez głowicę urządzenia wnika głęboko do skóry i jest pochłaniana przez melaninę znajdującą się w łodydze włosa. W wyniku tego zabiegu dochodzi do wytworzenia znacznej ilości energii termicznej i w konsekwencji zniszczenie włosa. Co ważne, zabieg ten uniemożliwia włosom ponowne zregenerowanie się.

Sprawdzone i skuteczne sposoby usuwania przebarwień

Przebarwienia na twarzy powodują duży dyskomfort, w przypadku wielu osób. W przypadku, gdy żadne domowe sposoby, takie jak kremy oraz różne maseczki, nie skutkują, wtedy można skorzystać ze specjalnych zabiegów. Z całą pewnością można stwierdzić, iż laser Harmony XL pro NIR osiąga doskonałe, a co najważniejsze, trwałe rezultaty, jeśli chodzi na przykład o usuwanie przebarwień na twarzy.

Czy kremy na cellulit są skuteczne?

Gładkie nogi bez cellulitu na udach dzięki kremom i ćwiczeniom!

Bez wątpienia, zgrabne ciało i gładka skóra nie jest tym, co jest w życiu najważniejsze. Jednak nie jest to również coś całkiem bez znaczenia, szczególnie dla kobiet. Dlatego też, jeśli chodzi o problem cellulitu, to na pewno należy się nim zająć. Szczególnie duży sukces w tej kwestii odniosą ci, którzy zastosują odpowiednie kremy na cellulit czy zabiegi na cellulit już w jego pierwszej fazie. Redukcja cellulitu jest jednak możliwa zawsze, wystarczy jedynie odrobina cierpliwości i zaangażowania.

Objawy chlamydii

Chlamydiozę wywołują najczęściej bakterię o nazwie Chlamydia trachomatis. Przenikają one do organizmu ludzkiego, dostają się do środka komórek, a następnie tam rozmnażają się i wraz z krwią rozprzestrzeniają się. Znane są trzy rodzaje tych gram ujemnych bakterii wewnątrz komórkowych: Chlamydia trachomatis(zarażenie drogą płciową), Chlamydia pneumoniae(zarażenie drogą kropelkową), Chlamydia psittaci(zarażenie od ptaków).Chlamydia Trachomatis to jedna z najczęściej spotykanych chorób, przez jakie można się zakazić poprzez drogę płciową. Taką chorobę można przenieść nie tylko poprzez kontakt seksualny dopochwowy, ale i także analny. Wszystkie osoby, które zostają aktywne seksualnie, mogą ulec zarażeniu. Najczęściej jednak bakterią zainfekowane są młode osoby (15-24 lata), nie stosują one prezerwatyw i posiadają wiele partnerów seksualnych. Chlamydia mogą także zarazić się małe dzieci w trakcie porodu, kiedy ich matki posiadają w sobie tę bakterię. Spora część osób, nawet nie wie, że jest chora, gdyż Chlamydia u nich występuje, nie dając żadnych widocznych objawów. W wielu przypadkach pacjenci zostają powiadomieni o chorobie dopiero, wtedy gdy jest ona powodem jakichś powikłań. Chlamydioza może stać się powodem bezpłodności. Bakteria chlamydia, objawy może dać na tyle silne, iż będą bardzo uprzykrzać codzienne życie z tą chorobą.