Artykuły

Krem przeciwzmarszczkowy – co warto o nim wiedzieć?

Krem na zmarszczki na czole.

Aby odpowiednio zadbać o skórę twarzy, warto zainwestować w dobry i skuteczny krem przeciwzmarszczkowy. Dzięki niemu skóra na twarzy będzie odpowiednio nawilżona, gładka, jędrna i pełna blasku. Krem przeciwzmarszczkowy o dobrym składzie zabezpieczy naszą skórę przed utratą wody, zniweluje zmarszczki i poprawi jej wygląd.

Wygrać walkę z boczkami

duże boczki

Boczki są jednym z najmniej akceptowanych elementów ciała, zwłaszcza u kobiet. Żadna z pań nie lubi, kiedy fałdki tłuszczu „wylewają się” ze spodni. A winne temu są właśnie boczki. Czasami nawet bardzo rygorystyczna dieta i ćwiczenia nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Co zatem robić w takiej sytuacji? Jak zgubić boczki i poczuć się lepiej?

Trycholog – poznaj prawdziwego eksperta od włosów

zabiegowe wzmacnianie włosów

Trychologia to nauka, która wciąż się rozwija. Jeszcze niezbyt popularna, ale pomocna w problemach ze skórą głowy oraz włosami. Specjalistą, który zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem schorzeń jest trycholog, który nazywany jest „lekarzem od włosów”. Warto jednak wiedzieć, że nie jest to lekarz sensu stricto ale wysoko wykwalifikowany specjalista posiadający niezwykle szeroką wiedzę medyczną oraz kosmetologiczną.

Wsparcie ze strony trychologa

Mezoterpia igłowa

Współcześnie oferowane rozwiązania w zakresie trychologii okazują się niezwykle pomocne dla wszystkich osób, które doświadczają nadmiernego wypadania włosów. Przyczyny wypadania włosów mogą być bardzo zróżnicowane i nie zawsze pozostają w związku jedynie z chorobami włosów.

Jak pozbyć się cellulitu z pośladków?

widoczny cellulit

Kształtne, piękne pośladki, to marzenie wielu kobiet, a także ich mężczyzn. Nasze pupy są bardzo narażone na powstawanie cellulitu. Czy możemy coś zrobić, gdy już nas dopadnie? Oczywiście! Zawsze istnieje rozwiązanie. Każda z nas może mieć pośladki, z których będzie zadowolona. Wymaga to od nas jednak trochę pracy oraz cierpliwości. Nie ma nic za darmo, a od samego leżenia nasz tłuszczyk może się jedynie zwiększyć.

Balsam na cellulit – Pozbądź się utrapienia w kilku prostych krokach

Stres, siedzący tryb życia, nadmiar cukru i soli w diecie, przewaga estrogenów przy niedoborze progesteronu, zaburzenia hormonalne mogą być przyczyną cellulitu, prawdziwego utrapienia kobiet. Jeśli ściskasz płat skóry w górnej części ud i skóra robi się lekko grudkowa, oznacza to, że masz już początki cellulitu. Jeśli po naciśnięciu widzisz delikatne grudki i jednocześnie odczuwasz niewielki ból, choroba weszła w dalsze stadium. Potem już tylko będzie gorzej. Sprawdź podskórne grudki – jeśli są twarde, nie pomoże już żaden krem antycellulitowy ani aktywność fizyczna. Dlatego nie czekaj. Działaj. 

Trądzik różowaty na dekolcie

Trądzik różowaty to niezmiernie trudna, uporczywa i nieestetycznie objawiająca się jednostka chorobowa. Najczęściej obejmuje obszary centralnej części twarzy. Zdarza się jednak, że pojawia się także na powierzchni skóry znajdującej się na uszach, ramionach, a także dekolcie. Choroba ta jest szczególnie dotkliwa dla kobiet, dla których wygląd zewnętrzny jest ważną kwestią. Dobrze wyglądający dekolt to dal kobiet istotna sprawa. W przypadku tej dolegliwości należy jednak zrezygnować z noszenia sukienek podkreślających tę część kobiecego ciała.

Krem na cellulit – Jak wybrać serum, które nam nie zaszkodzi?

balsamowanie

Krem na cellulit – jaki wybrać?

Skuteczny krem na cellulit powinien opierać się na naturalnych składnikach. Tanie chemiczne składniki kremów, chętnie stosowane przez producentów jako wypełniacze, takie jak parabeny, silikony i substancje zapachowe oraz barwiące mogą powodować podrażnienie, wysuszenie i zaczerwienienie skóry. Takie substancje nie mają właściwości pielęgnacyjnych i nie redukują cellulitu, a wrażenie wygładzenia skóry jest złudne, wynika z jej oblepienia.

Popularne leki na trądzik: przewodnik

peelingi na trądzik mogą zaszkodzić

Trądzik to niestety częsty problem, który spotyka zarówno osoby w okresie dojrzewania, jak i starsze, które przez wiele lat bezskutecznie walczyły ze zmianami skórnymi. Istnieje wiele sposobów na walkę z niedoskonałościami. Sprawdzony lek na trądzik nie tylko załagodzi stan zapalny oraz oczyści skórę, ale także zahamuje dalszy rozwój choroby. Tabletki na trądzik oraz wszelkie inne leki hormonalne na trądzik są często jedyny ratunkiem, który może przynieść oczekiwany efekt. Jednak w większości przypadków tego typu środki nadmiernie wysuszają skórę, dlatego przed zastosowaniem którychkolwiek z niżej opisanych tabletek, należy zadbać o prawidłowe nawilżenie skóry – na przykład za pomocą kremu. 

Skaza białkowa u niemowlaka

Alergie pokarmowe są dość powszechną przypadłością wśród pacjentów w każdym wieku. Jednak jeden rodzaj alergii, skaza białkowa, występuje głównie w wieku niemowlęcym i wraz z wiekiem przechodzi. Czym zatem jest skaza białkowa u niemowlaka oraz w jaki sposób można ją leczyć, aby dziecko nie odczuwało jej skutków?